Arsenal – Bayern Munchen și Real Madrid – Manchester City sunt meciurile de azi din turul sferturilor de finală ale Ligii Campionilor – Cronica Sportivă

1. Oţelul Galaţi a învins pe teren propriu, scor 1-0, pe Dinamo Bucureşti, în etapa a treia din play-out-ul Superligii. Unicul gol a fost marcat în minutul 90+3. Cele mai importante faze se pot vedea aici.

2. Poli Iaşi a remizat pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa FCU Craiova, într-un meci din etapa a treia a play-out-ului Superligii. Cele mai importante faze se pot vedea aici.

3. Arsenal – Bayern Munchen și Real Madrid – Manchester City sunt meciurile de marți, din turul sferturilor de finală ale Ligii Campionilor. Ambele confruntări încep de la ora 22:00.

4. Everton a fost depunctată cu două puncte pentru o a doua încălcare a regulilor financiare din Premier League. News.ro

5. UTA Arad a anunţat că a obţinut serviciile fotbalistului jamaican Kemar Lawrence, cu 77 de selecţii la naţionala ţării sale.

• Nantes – Lyon 1-3

10. Federaţia Germană de Fotbal a anunţat că a prelungit contractul directorului sportiv Rudi Voller. News.ro

11. Portarul echipei Bayern Munchen, Manuel Neuer a revenit la antrenamente, înainte de deplasarea la Londra pentru meciul cu Arsenal, din prima manşă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor,

12. Petrolul Ploieşti a anunţat că noul antrenor principal al echipei prahovene este Laszlo Balint.

13. Sorana Cîrstea este în continuare jucătoarea din România clasată cel mai bine în ierarhia WTA. Ea se menţione pe locul 29, cu 1748 de puncte. News.ro

14. Americanul Ben Shelton, în vârstă de 21 de ani, a câştigat turneul ATP 250 de la Houston, impunându-se în finală în faţa conaţionalului său Frances Tiafoe (7-5, 4-6, 6-3).

15. Programul transmisiunilor de marți:

• 12:00 – Tenis ATP – Monte Carlo Open – Digi Sport 2 și 4, Prima Sport 2
  • 21:30 – Baschet Euro Cup – Paris – Bourg en Bresse – Prima Sport 3
  • 22:00 – UCL – Real Madrid – Manchester City – Digi Sport 1, Prima Sport 1, Orange Sport 1
  • 22:00 – UCL – Arsenal – Bayern Munchen – Digi Sport 2, Prima Sport 2, Orange Sport 2
Pentru prima oară în 74 de ani, Dinamo a retrogradat în Liga 2 – Cronica Sportivă
Atletico Madrid – Borussia Dortmund și PSG – Barcelona sunt partidele de miercuri din sferturile de finală ale Ligii Campionilor – Cronica Sportivă