Atletico Madrid – Borussia Dortmund și PSG – Barcelona sunt partidele de miercuri din sferturile de finală ale Ligii Campionilor – Cronica Sportivă

1. Real Madrid a terminat la egalitate cu Manchester City, scor 3-3, în sferturile de finală ale Ligii Campionilor.

2. Arsenal Londa a remizat pe teren propriu, 2-2, contra celor de la Bayern Munchen, în sferturile de finală ale Ligii Campionilor.

3. Atletico Madrid – Borussia Dortmund și PSG – Barcelona sunt partidele de miercuri din sferturile de finală ale Ligii Campionilor. Ambele confruntări încep de la ora 22:00.

4. Echipa Națională de Fotbal feminin a României a câștigat, cu 1-0, contra Kazahstanului în preliminariile EURO 2025.

5. Liverpool ar fi ajuns la un acord cu portughezul Ruben Amorim pentru postul de antrenor. News.ro

6. CSM Constanţa şi FCC Baschet UAV Arad vor juca finala Ligii Naţionale de Baschet feminin.

7. Echipa de baschet masculin CSO Voluntari s-a calificat în finala European North Basketball League (ENBL), după ce a învins formaţia belgiană Liege Basket, scor 80-79 (52-39).

8. Comisia de Recurs din cadrul FRF a respins apelurile grupărilor Dinamo şi UTA Arad la decizia Comisiei de Disciplină privind suspendările de 4 etape fără suporteri, ca urmare a meciului direct din 8 martie. News.ro

9. Florencia Guinazu, jucătoare de fotbal la Club Atletico Argentino, a fost ucisă.

10. Belgianul Marc Brys a fost numit antrenor al echipei de fotbal a Camerunului de către ministrul Sporturilor. News.ro

11. Atacantul echipei Al-Nassr, Cristiano Ronaldo a fost eliminat pe finalul partidei din semifinala Supercupei Arabiei Saudite, pierdută cu 1-2 în faţa celor de la Al-Hilal.

12. Programul transmisiunilor de miercuri:

• 12:00 – Tenis ATP – Monte Carlo Open – Digi Sport 2 și 4, Prima Sport 2
  • 17:00 – Liga 2 – Csickszereda – CS Mioveni – Digi Sport 1, Prima Sport 1
  • 19:00 – Liga 2 – Corvinul Hunedoara – Unirea Slobozia – Digi Sport 1, Prima Sport 1
  • 22:00 – UCL – PSG – Barcelona – Digi Sport 1, Prima Sport 1, Orange Sport 1
  • 22:00 – UCL – Atletico – Dortmund – Digi Sport 2, Prima Sport 2, Orange Sport 2
Bianca Andreescu – Serena Williams, finala de azi (20:30) a Rogers Cup I Cronica Sportiva
România s-a calificat la Campionatul European de fotbal din 2024 – Cronica Sportivă