Barcelona a câștigat pe terenul lui PSG, în sferturile de finală din Liga Campionilor – Cronica Sportivă

1. FC Barcelona a învins în deplasare, scor 3-2, gruparea PSG, în manşa tur a sferturilor de finală din Liga Campionilor.

2. Atletico Madrid a trecut de cei de la Borussia Dortmund, 2-1, în manşa tur a sferturilor de finală din Liga Campionilor.

3. CSO Voluntari a fost învinsă de formaţia daneză Bakken Bears, 85-81 (35-35), în finala European North Basketball League (ENBL).

4. Marquinhos a devenit jucătorul cu cele mai multe meciuri disputate pentru PSG. Brazilianul a bifat la duelul cu Barcelona din Champions League partida 436. News.ro

5. Corvinul Hunedoara a câștigat pe teren propriu, 1-0, cu Unirea Slobozia, în etapa a 3-a din play-off-ul ligii secunde.

6. Universitatea Craiova şi antrenorul Ivaylo Petev au hotărât de comun acord rezilierea contractului.

7. Campioana Arcada Galaţi a pierdut în deplasare, cu formaţia Dinamo Bucureşti, scor 3-2, în al doilea meci din semifinalele Diviziei A la volei masculin. News.ro

8. ”U” Banca Transilvania Cluj şi FC Argeş Piteşti au obţinut victorii, miercuri, în primul meci din sferturile Ligii Naţionale de Baschet masculin.

9. Volei Alba Blaj este prima finalistă a Diviziei A la feminin, după ce a învins pe teren propriu, formaţia Rapid Bucureşti, scor 3-1.

10. Csikszereda și CS Mioveni au încheiat la egalitate, 1-1, în cadrul etapei a treia din play-off-ul Ligii a 2-a.

11. UEFA ia în calcul mărirea lotului de jucători pentru EURO 2024, de la 23 la 26. News.ro

12. Atacantul echipei Bayern Munchen, Serge Gnabry nu va evolua în meciul de miercurea viitoare, împotriva echipei Arsenal, din manşa secundă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor. Internaţionalul german s-a accidentat la coapsa stângă.

13. Gimnastul englez Max Whitlock (31 de ani) se retrage din activitate, după Jocurile Olimpice de la Paris. News.ro

14. Spaniolul Aaron Cortes a fost suspendat pentru 15 ani pentru implicarea sa în meciuri trucate de tenis.

15. Programul transmisiunilor de joi:

• 12:00 – Tenis ATP – Monte Carlo Open – Digi Sport 2 și 4, Prima Sport 2
  • 19:00 – Liga 2 – Gloria Buzău – CSC Șelimbăr – Digi Sport 1, Prima Sport 1
  • 20:30 – Supercupa Arabiei Saudite – Al Ittihad – Al Hilal – Prima Sport 1
Ți-ar mai putea plăcea
Elias Charalambous este noul antrenor al celor de la FCSB – Cronica Sportivă
Monica Niculescu joacă astăzi în turul al treilea al calificărilor de la Wimbledon – Cronica sportivă