Petrolul a obținut o remiză în minutul 13 al prelungirilor meciului cu Dinamo – Cronica Sportivă

1. Dinamo a încheiat la egalitate cu Petrolul Ploieşti, scor 1-1, în etapa a doua din play-out-ul Superligii. Prahovenii au egalat din penalty, în minutul 90+13. Cele mai importante faze se pot vedea aici.

2. Răzvan Marin a fost integralist, în eșecul lui Empoli, în fața liderului Inter, scor 2-0, în etapa a 30-a a campionatului Italiei.

3. Jaqueline Cristian s-a calificat în turul II al turneului WTA de la Charleston. Ea a trecut de americanca Sachia Vickery, scor 6-1, 6-4.

4. AFK Csikszereda a învins pe CSC 1599 Şelimbăr, cu 2-0, în prima etapă din play-off-ul Ligii a doua.

5. Federaţia turcă de fotbal a anunţat că trei jucători de la Fenerbahçe au fost convocaţi pentru a se prezenta în faţa Comisiei de Disciplină. Incidentele violente au avut loc în timpul meciului cu Trabzonspor din 17 martie. News.ro

6. Poli Iaşi anunţat numirea portughezului Tony Silva în funcţia de antrenor al echipei din Superliga.

7. AS Roma a încheiat la egalitate, 0-0, cu Lecce, în etapa a 30-a a campionatului Italiei.

• Marseille – PSG 0-2

14. Jannik Sinner a urcat pe locul 2 în clasamentul ATP, după ce a câștigat turneul de la Miami. News.ro

15. Sorana Cîrstea este în continuare jucătoarea din România clasată cel mai bine în ierarhia WTA. Ea a coborât de pe locul 24 pe 29, cu 1748 puncte.

• 22:15 – Premier League – West Ham – Tottenham Digi Sport 1, Prima Sport 2, Orange Sport 1
Primul meci de tenis castigat de un jucator surd intr-un turneu ATP I Cronica Sportiva
Azi, derby in Casa Liga 1: CFR (locul 2) – Astra (locul 1) de la ora 20:00 I Cronica Sportiva