Victorii pentru Bayern Munchen și AC Milan, în optimile de finală ale Ligii Campionilor – Cronica Sportivă

1. Bayern Munchen s-a impus pe terenul celor de la PSG, cu scorul de 1-0, în optimile de finală ale Ligii Campionilor. Coman a semnat singurul gol, în minutul 53. Francezii au marcat și ei, dar reușita lui Mbappe a fost anulată pentru offside.

2. AC Milan, cu portarul Ciprian Tătăruşanu integralist, a învins, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Tottenham Hotspur, în prima manşă a optimilor de finală ale Ligii Campionilor. Unicul gol al meciului a fost marcat de Brahim Diaz, în minutul 7.

3. Programul partidelor de miercuri, din optimile de finală ale Ligii Campionilor:

• Club Brugge – Benfica, ora 22:00
  • Borussia Dortmund – Chelsea, ora 22:00

4. Arabia Saudită, foarte activă în diplomaţia sportivă în ultimii ani, a obţinut organizarea următoarei Cupe Mondiale a Cluburilor, programată în luna decembrie a acestui an. News.ro

5. UTA şi Roger Junior au ajuns la un acord pentru un contract valabil pentru o perioadă de şase luni cu opţiune de prelungire.

6. FC Argeş s-a întărit cu internaţionalul congolez Kévin Koubemba (29 de ani). Acesta a îmbrăcat ultima oară tricoul celor de la Chernomorets Odesa.

7. Gruparea Spal, din a doua ligă italiană, a anunţat că a renunţat la serviciile antrenorului Daniele De Rossi, campion mondial cu Italia în 2006, care fusese numit în funcţie în octombrie. News.ro

8. Meciul Lazio – CFR Cluj, programat, joi, în turul play-off-ului Conference League, va fi condus de o brigadă din Anglia, cu arbitrul Craig Pawson la centru. News.ro

9. Frédéric Antonetti, în vârstă de 61 de ani, a fost numit antrenor al echipei Strasbourg, ocupanta locului 17 în Ligue 1.

10. Partida dintre FC Sevilla şi PSV Eindhoven, care va avea loc joi, în play-off-ul Ligii Europa, va fi condusă de o brigadă de arbitri din România, cu Radu Petrescu la centru. News.ro

11. CFR Cluj şi US Alessandria Calcio au ajuns la un acord privind transferul mijlocaşului Robert Filip la campioana României.

12. Clubul Sportiv Universitar din Suceava anunţă că a fost găsit trupul neînsufleţit al fostului jucător Cemal Kutahya. Acesta a fost prins sub dărâmături după cutremurul care a avut loc în urmă cu o săptămână în Turcia. News.ro

Ți-ar mai putea plăcea
Claudia Bobocea, argint în proba de 1.500 de metri, la Campionatul European de atletism în sală – Cronica Sportivă
Max Verstappen a devenit campion Mondial în Formula 1 pentru a treia oară la rând – Cronica Sportivă