1. România a devenit un “magnet” pentru studenții străini la medicină. În timpul ăsta, însă, medicii români pleacă din țară, constată The Economist într-o analiză. În 2021, România avea aproximativ 26 de absolvenți de medicină la 100.000 de locuitori, mai mult decât în aproape orice altă țară din OECD, un club format din 38 de […]
