1. Apple, Google și Microsoft vor trece împreună la un sistem de logare fără parolă, care va putea fi folosit pentru Android, iOS, Windows, macOS, Chrome, Safari și Edge. Cei trei giganți vor adopta standardul FIDO și, pe parcursul viitorului an, autentificarea se va face prin deblocarea telefonului, care va juca rol de cheie fizică. […]
